Na Moravě pokračuje Český pohár

4.9.2019 Petr Klimpl

Na Moravě pokračuje Český pohár

Více jak tisícovku závodníků přivítají lesy v okolí Lukovečku na Zlínsku. 

Sportovní klub orientačního běhu Zlín pořádá v lesním komplexu Hostýnských vrchů mezi obcemi Lukoveček, Přílepy, Rusava, Vlčková, Lukov a Fryšták dva závody Manufaktura Českého poháru, INOV-8 CUP - žebříčku A a žebříčku B-Morava (a jsou to také závody WRE a též slovenské žebříčky). V sobotu je na pořadu klasická trať, v neděli krátká trať. Oba závody mají centrum na louce na severním okraji obce Lukoveček.

Poběží se na mapách, které připravili Bohumil Háj, Zdeněk Rajnošek a Zdeněk Janů. Poběží se ve smíšeném lese, kde je středně až více kopcovitý reliéf, většinou je tam dobrá viditelnost, průchodnost je rozmanitá čistého rychlého bukového vzrostlého lesa až po pomalé hustníkové plochy. V terénu jsou velké rýhy, místy i jemnější morfologické oblasti, místy pak svahové sesuvy, prameniště, skalky i kamenná pole. Sobotní klasiku postavil Evžen Pekárek, nedělní klasiku Roman Zbranek.

Na startu jsou v elitě všichni naši úspěšní reprezentanti z MS v Norsku s výjimkou Pavla Kubáta (ten běží mistrovství Finska na klasice) a Lenky Mechlové. Favority je nutno hledat především mezi Vojtěchem Králem, Milošem Nykodýmem a Markem Minářem v mužích, v ženách pak Denisa Kosová, Vendula Horčičková a uzdravená Adéla Indráková. Zajímavé boje určitě budou i v juniorských kategoriích a v kategoriích staršího dorostu, kde se bude bojovat o nominaci na Evropský juniorský pohár, který se poběží koncem září ve Francii (department Ardèche). Zajímavé boje určitě i v dalších kategoriích žebříčku A i žebříčku B-Morava, který těmito dvěma závody končí.

Webové stránky víkendových závodů jsou zde.


« zpět