MS 2021: Jak se těší reprezentanti?

2.1.2021 Matěj Burda

MS 2021: Jak se těší reprezentanti?

Rok 2021 je rokem domácího Mistrovství světa v orienťáku. A co by to bylo za mistrovství bez závodníků... Jak se na vrchol roku těší čeští reprezentanti?

Vendula Horčičková

Moc. Je to pro mě něco mimořádného a svým způsobem stále nepředstavitelného, jaké by mohlo být běžet MS doma. Pořád ráda vzpomínám na MS 2008 v Olomouci, kde jsem se byla dívat, ale neumím se úplně vžít do pocitů běžce. Tak doufám, že je budu moct v červenci zakusit na vlastní kůži a věřím, že MS bude a snad i s nějakými diváky."

Vojtěch Král

Zatím se těším velmi, žádný stres mi ještě nepodlamuje kolena a stojím nohama pevně na zemi. Za půl roku to může být jinak. Nejvíc ze všeho se ale těším na to, že MS 2021 bude.

Jana Knapová

Těším se moc! Doufám hlavně, že v pořádku proběhne a nebude už na něj mít zásadní vliv covid. A co nejvíc lidí si tak bude mít možnost užít MS s námi.

Tomáš Křivda

Šampionát na domácí půdě bude zajisté spektakulární akce, o kterou bych nerad přišel. Těším se na skvělou atmosféru, super terény, vysokou konkurenci a perfektní představení českého orienťáku.

Denisa Kosová

Jasně, že se těším a myslím, že to my všichni. Do lesa, na závody, tratě, atmosféru atd. Hlavně doufám, že vše proběhne, nebudou nás provázet nějaké komplikace a my si zase konečně pořádně zazávodíme

Miloš Nykodým

Směřuji k MS všechno. Dokonce jsem před měsícem absolvoval operaci očí, abych lépe viděl do mapy. Snad mě problémy s kotníkem/achilovkou brzo pustí do plného tréninku. A samozřejmě se hodně těším.

Tereza Janošíková

Těším se moc na celou následující sezónu s nadějí, že se vrátí alespoň po určitých stránkách do “normálu”. Jsem připravena na dodržování nějakých restrikcí, a zároveň tajně doufám, že se všechny mezinárodní akce uskuteční a člověk bude mít zase větší interakci s O‘světem. Světový šampionát na domácí půdě je stoprocentně významný hnací motor celého tréninkového procesu, ostatně jako příprava na každý závod. Ale nalejme si čirého piva, MS doma se snad celou tou klasickou atmosférou a lidmi okolo kolem, bude legendární zážitek. Už teď je moc potěšující slyšet ze stran cizinců, jak moc rádi jezdí trénovat do ČR. Jasné, ještě aby ne, když je to pro většinu podstatně levnější. Ale hlavní je jejich zkušenost a vědomí, že Češi umí uspořádat kvalitní závody se vším všudy. Předem moc díky celému organizačnímu týmu! Stojí za tím roky, dny, hodiny náročné práce, které mnohdy ani nejdou vidět. Nicméně jak naše organizátory znám, jejich nadšení vydrží až do samotného závěru šampionátu, jež se tak určitě zapíše v pozitivním světle do dějin!


« zpět