Mistrovství světa veteránů na Novém Zélandu

21.4.2017 Petr Klimpl

Mistrovství světa veteránů na Novém Zélandu

Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu je letos součástí World Masters Games 2017. Dějištěm těchto multi her je Auckland (Nový Zéland).

Program orienťáckých závodů začne v neděli kvalifikací sprintu, finále sprintu je v pondělí, dvě kvalifikace na klasické trati se běží ve středu a ve čtvrtek, finále klasiky je pak na pořadu v sobotu.

Sprinty se poběží v Aucklandu, v univerzitních kampusech, lesní závody pak asi 50 km severozápadně od Aucklandu ve Woodhill Forest. Sprinty budou mít tratě v parcích a další zeleni (otevřené travnaté oblastí, květinové záhony, apod.) a v univerzitních areálech, kde jsou budovy a v nich úzké průchody, chodníky, schody a tunely. Na klasice čeká závodníky borovicový les na zvlněných až mírně strmých pískových dunách (se zajímavými terénními tvary) většinou s dobrou průběžností, místy jsou ale plochy se sníženou průběžností a viditelností.

Na startu se sejde přes 1700 veteránů z celého světa (40 zemí), z České republiky bude startovat 49 závodníků (desáté místo v počtu účastníků). Tradičně nejobsazenější kategorií mužů je M65 (210), u žen W60 (128).

Web šampionátu najdete tady.


« zpět