Mistrovství Moravy v Brně

19.4.2015 Petr Klimpl

Mistrovstvím Moravy začaly v lesním komplexu v okolí Automotodromu Brno letošní celostátní soutěže v orientačním běhu.

Sobotní závod na klasice i nedělní štafety byly připraveny v typickém středoevropském lese, kde byla hustá síť komunikací, porostové i terénní detaily, střední terénní členitost. Pro závody připravili Evžen Cigoš a Zdeněk Lenhart mapu Pohádka máje. Pořadali pořadatelé z VSK Mendelu Brno.

V sobotu se konalo 1. kolo žebříčku B-Morava (bylo to i Mistrovství Moravy), kde za chladného počasí startovala téměř tisícovka závodníků. V mužích si pro vítězství doběhl Martin Poklop (SSU), který o 101 sekund porazil druhého Ondřeje Novotného (ABM), dalších 45 sekund zpět doběhl slovenský reprezentant v dresu SJC Marian Dávidík (4. Kozák, 5. Chromý, 6. Brlica). V ženách se o místa na stupních vítězů podělily tři závodnice ZBM - nejlepší byla Natalia Hiklová, která o 25 sekund porazila Magdalénu Tužilovou, třetí s odstupem 1:22 min. na vítězku skončila Hana Hlavová (4. Müllerová, 5. Hrušková, 6. Vozdová).

V neděli se ve stejném prostoru běželo 1. kolo Českého poháru štafet (také Mistrovství Moravy), na startu bylo skoro 180 štafet. V ženách po celou trať vedla štafeta SHK a ve složení Teplá, Jedličková a Mechlová si doběhla pro vítězství s náskokem dvou minut před první štafetou ZBM (Tužilová, H. Hlavová, Hiklová) a více než 15 minut před týmem LCE (Sklenářová, Čermáková, Hubáčková), 4. ZBM B, 5. CTB, 6. TRI. Také v mužích byla stále ve vedení jedna štafeta - tým LPU, který běžel ve složení Kamenický, Grundmann a Udržal. S dvouminutovou ztrátou doběhla štafeta ZBM A (Brlica, Chlupek, Chromý) další minutu zpět byla štafeta SJC (Beneš, Mrázek, Dávidík), 4. ASU, 5. SHK, 6. ZBM B. V dorostenkách byla nejlepší štafeta PGP (Janovská, Hrabánková, Sieglová) před ASU a ZBM, v dorostencích vyhrálo trio TZL Šiška, Podmolík, Mikel (2. CHC, 3. LCE).

Stránky víkendových závodů s výsledky najdete zde.