Medailová rekapitulace sezóny 2017

31.10.2017 Petr Klimpl

Po skončení letošní celostátní sezóny v orientačním běhu si můžeme udělat rekapitulaci medailové úspěšnosti na českých mistrovstvích v OB.

V letošním roce proběhlo v orientačním běhu sedm českých šampionátů (noční OB, sprint, krátká trať, klasická trať, štafety, sprintové štafety a kluby).

Nejúspěšnějším závodníkem na domácí scéně v individuálních závodech byla starší dorostenka Tereza Janošíková (na fotografii). Mezi kluby vybojovali nejvíce medailí závodníci OK 99 Hradec Králové, získali jich 20, z toho 8 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových.

Jednotlivci: Opět Tereza Janošíková

V tabulce je přehled úspěšnosti jednotlivých závodníků na individuálních šampionátech (noční, krátká trať, klasická trať a sprint). Tereza Janošíková získala stejně jako v loňském roce medailí nejvíce, vyhrála tři mistrovské tituly v D18 a k tomu ještě přidala bronz v ženách ze šampionátu ve sprintu. Medaile tedy získala na všech mistrovstvích, stejně jako junioři Barbora Vyhnálková a Vojtěch Sýkora. Na českých šampionátech vybojovalo medaile v roce 2017 celkem 57 závodníků (loni 59).

Kluby: Prvenství OK 99 Hradec Králové

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 24 klubů (loni z 25).