ME: Sprint kvalifikace

22.5.2016 Petr Klimpl

Mistrovství Evropy v orientačním běhu 2016 pokračovalo kvalifikací sprintu v centru Jeseníku.

Kvalifikace sprintu skončila pro české barvy polovičním úspěchem, ze závodu mužů do A finále postupuje pouze Vojtěch Král a Martin Poklop; Marku Minářovi postup o místo unikl, Jan i David Procházkovi a Honza Mrázek nemají v pořádku ražení.V závodě žen unikl postup do A finále Kamile Gregorové a diskvalifikované Evě Kabáthové, za české barvy jej tedy poběží Denisa Kosová, Vendula Horčičková, Monika Topinková a Marta Fenclová.

Vojtěch Král postoupil z pátého místa, na Švéda Gustava Bergmana ztratil 16 sekund. Ze stejného rozběhu postoupil z patnáctého místa i jeho oddílový kolega Martin Poklop. Ostatním Čechům se tolik nedařilo. Markovi Minářovi utekl postup do A finále o místo a pouhé tři sekundy. Jeho rozběh vyhrál další ze Švédů Martin Regborn. Jeden z velkých českých favoritů Jan Procházka byl v této kvalifikační skupině diskvalifikován po té, co vynechal kontrolu. Obdobnou chybu udělal také Jan Mrázek. V závěru trati namapoval postup z K16 na K17, ale při postupu pak místo na K17 pokračoval na K18. I poslední z českých reprezentantů David Procházka byl diskvalifikován, ten však proto, že orazil jiný kód, než měl. V jeho kvalifikační skupině vyhrál Švýcar Matthias Kyburz.

Ženám se dařilo o něco lépe, hned čtyři naše reprezentantky postoupily do odpoledního finále A – Denisa Kosová (v rozběhu 6.), Monika Topinková a Vendula Horčičková (obě 9.), Marta Fenclová (14.). O sedm sekund postup unikl Kamile Gregorové. Ta v cíli litovala velké, tři čtvrtě minutové chyby na druhou kontrolu, kde si na loukách popletla dvě cesty a kontrolu hledala o něco dřív. Eva Kabáthová stejně jako Procházka a Mrázek vynechala kontrolu a byla diskvalifikována. Jednotlivé rozběhy vyhrály Švýcarky Judith Wyder a Elena Roos a Ukrajinka Nadiy Volynska. BANK HACKING SOFTWARE BANK HACKING TOOLS BANK ACCOUNT HACKING SOFTWARE HACKED BANK ACCOUNT DETAILS HOW TO HACK A BANK ACCOUNT BANK HACKING FORUM RUSSIAN HACKERS FORUM BANK TRANSFER HACKER LEGIT BANK TRANSFER HACKER BANK TRANSFER HACKERS FORUM BANK HACK ADD UNLIMITED MONEY GET OVER $100,000 USD MONTHLY THROUGH RUSSIAN HACKERS AND ATM CLONED CARDS, CONTACT US TODAY TO RECEIVE MONEY TRANSFER VIA WWW.BANKTRANSFERHACKERS.SU BANK LOANS BANK LOANS NEAR ME BANK LOANS FOR BAD CREDIT STARTUP BUSINESS LOANS BANK LOANS ONLINE BANK LOANS CHASE BANK LOANS FOR STUDENTS BANK LOANS FOR CARS BANK LOANS INTEREST RATE BANK LOANS FOR HOMES BANK LOANS CORONAVIRUS BANK LOANS FOR BUSINESSES BANK LOANS FOR STARTUPS BANK LOANS FOR START UP BUSINESS STUDENT BANK LOANS

Boj o medaile proběhne v Lázních Jeseník v neděli v podvečer.