Letošní žebříček B na Moravě

24.1.2018 Petr Klimpl

Letošní žebříček B na Moravě

Žebříček B-Morava má letos na pořadu sedm závodů (každému závodníkovi se počítají 4 nejlepší výsledky). Kde se závody budou konat?

21. 4. 2018 Žebříček B-Morava - klasická trať
Slovan Luhačovice pořádá Mistrovství Moravy, které se se počítá i do žebříčku B-Morava. Pořadatelé zvolili za centrum Luhačovice - Radostova, závod proběhne v prostoru závodu Luhačovice – Pozlovice – Petrůvka – Kladná-Žilin, kde je kopcovitý terén s hustou sítí cest, les má dobrou  průběžnost, místy je podrost, jsou tam i drobné vrstevnicové útvary. V tomto prostoru již byla mapa s názvem Luhačovice Gáborka z roku 1999. Novou mapu v tomto prostoru připravuje Zdeněk Lenhart, stavitelem tratí je Marek Cahel.

5. - 6. 5. 2018 Žebříček B-Morava
Sobotní klasickou trať a nedělní krátkou trať pořádá v Janovicích u Rýmařova (centrem je louka u Nového Pole) SK Haná orienteering. Prostorem závodu je Janovický les, tj. prostor kolem Kamenné hory 799 m n. m., Návrší 779 m n. m. a Hrubého kamene 759 m n. m. V tomto prosotu zatím nebyla žádna mapa pro OB, proto je určitě zajímavý popis terénu: podhorský terén, v západní části skály, skalky, kameny, východní část rovinatější s velkým množstvím bažin; prostor spadá do CHKO Jeseníky, je to oblast genofondu, většina prostoru je přírodní les bez lidského zásahu. Hlavním kartografem je Petr Mareček, tratě po oba dny staví Rober Binar.

9. - 10. 6. 2018 Žebříček B-Morava
Magnus Orienteering zvolil za centrum dvou závodů žebříčku B-Morava Hrabovou v prostoru závodu Hrabová – Dubicko – Janoslavice – Rohle – Vitošov, kde je kopcovitý terén, smíšený les se střídavou průběžnost, v části prostoru rýhy a erozní tvary, oblast se skalkami a kameny. V tomto prostoru byla o-mapa před více než 35 lety, mapy byla vydána v roce 1972 a měla název Cikánský buk. Mapu pro závod Manufaktura Českého poháru připravuje Zdeněk Rajnošek, stavitelem tratí sobotní krátké trati je Štěpán Hrobař, nedělní závod na klasické trati staví Tomáš Bubela.

8. - 9. 9. 2018 Žebříček B-Morava
Podzimní dva závody ŽB-Morava připravuje Orientační Běh Opava do prostoru Hořejší Kunčice – Deštné – Mladecko – Nové Lublice, centrem závodu jsou Jakartovice – Deštné. Terén závodů je v nadmořské výšce 400 – 530 m, terén je hodně kopcovitý se střední sítí komunikací, je tam břidlicový lom a porostová rozmanitost. Poslední mapa v tomto terénu byla z roku 1997 a měla název Vlčí důl. Novou mapu připravuje dvojice Zdeněk Lenhart a Evžen Cigoš, sobotní klasiku postaví Luděk Valík, nedělní krátkou trať Miroslav Hadač.


« zpět