Lednové soustředění na Slovensku

23.1.2020 Jan Šedivý

Lednové soustředění na Slovensku

První letošní kemp české o-reprezentace hostila písková rovina s jemnými vrstevnicovými pasážemi v oblasti dobře známé českým orienťákům  - Záhorie na západě Slovenska. 

Vysoká šance, že v lese nebude sníh, vrstevnicové pasáže tréninkově zajímavé směrem k ME Estonsko a AMS Rusko plus nádech ciziny a neoběhaného terénu. To byly hlavní devizy prostoru pro lednový tréninkový kemp. Byť se některé mohou zdát vzhledem k probíhající mírné zimě lehce úsměvné...

Kemp byl zaměřen spíše na technickou kvalitu a mapování v rychlosti než na nabíhání tréninkového objemu. Ale i v tomto směru nezklamal a součty kilometrů včetně rozklusů a výklusů jsou nakonec hodné přípravného období. Kromě lesních fází (noční OB, middle, kombotech a long s vloženým xsprintem) tým absolvoval i dvě rychlé sprintové fáze - mixové 2 členné štafetky a regulérní sprint v Trnavě. Ten se sprintovému kouči Janu Procházkovi obzvlášť povedl. V porovnání s loňským Mistrovstvím Slovenska se místní dost divili, co že se dá na relativně "nudné" mapě vykouzlit. Škoda jen, že mapa nebyla 100% a některé nefér nedokonalosti trochu rozhodily koncentraci závodníků.

Celkové výsledky je pak potřeba brát s nadhledem. Vzájemné porovnání není vzhledem k období a úpravám map důležité a výsledky s mezičasy jsou tak zajímavé spíše z pohledu analýzy stability každého závodníka. K souhrnným informacím o trénincích (GPS, mezičasy) tentokrát na podnět našich milých čtenářů přidáváme i analýzu sprintu.

Shrnutí TK leden - Slovensko
NOB: GPS
MIDDLE: výsledky+mezičasy
2 ČLENNÉ SPRINTOVKY: výsledky+mezičasyGPS
KOMBOTECH: GPS
SPRINT: výsledky+mezičasyGPSanalýza postupů
XSPRINT+LONG: výsledky+mezičasy (xsprint), GPS DGPS H
PÁR FOTEK
« zpět