Ladovská zima v Karlově

12.2.2020 Pavel Košárek

Ladovská zima v Karlově

Slibovaná nadílka sněhu se opravdu dostavila, a tak lyžařsko-běžecké objemové soustředění juniorské o-reprezentace v Jizerkách dostálo svému původnímu názvu. 

V pátek dopoledne vyrážejí téměř všichni na 2-3 hodiny do stopy a jeden odvážlivec do terénu na housenku. Odpoledne je opět na výběr ze dvou variant - lyžařské a mapové. Mapová část představovala 4 okruhy v délce 1 - 1,5 km na mapě Slovanka, ze které byly odstraněny všechny cesty, protože stejně byly pod sněhem. Okruhy se samozřejmě prošlapaly, a tak se časy zrychlovaly.
- tracking
- časy na jednotlivých okruzích

Sobotní dopoledne představovalo návrat k opravdovým zimním ligám, kdy se startovalo z hromaďáku na lehce nafarstovanou trať a pod nohama křupala krusta zmrzlého sněhu.
- tracking
- výsledky
Odpolední fáze kopírovala páteční dopoledne a byla opět lyžařská, kdy se nohám dostalo po dopoledni aspoň trochu odpočinku na lyžích.

V sobotu večer byla výborná přednáška Zuzky Procházkové, která v roce 2018 přeplavala kanál La Manche v čase 10:51 hodin. Během přednášky účastníci dozvěděli, co stálo u zrodu tohoto nápadu, co všechno obnášela příprava na přeplavání kanálu a jak samotný pokus probíhal. Vyslechli tak příběh ohromné vůle a odhodlání z jiného sportovního odvětví, který se ale určitě stal motivací pro mnoho našich závodníků.

Toto soustředění už tradičně uzavírá trénink krátkých (cca 95s) lyžařsko-běžeckých úseků, kdy jsou nalosovány dvoučlenné týmy a jeden závodník jede na lyžích a druhý běží v terénu. Díky zábavným štafetkám všichni absolvovali intervalový trénink na toleranci laktátu, který po delších souvislých trénincích mimo jiné rozboural monotónní tempo. PlayModel
- mezičasy

Soustředění bylo navíc doplněno dvěma mapovými tréninky v náročné podložce až 30 centimetrů sněhu. 

O domácí atmosféru na soustředění se navíc zasloužili i naši orienťáčtí hostitelé, když jsme byli ubytováni v Potkávárně u Havrana.


« zpět