Kvalifikací sprintu začal v Tasmánii Světový pohár

2.1.2015 Petr Klimpl

Jan Procházka obsadil v kvalifikaci sprintu, kterou začal letošní Světový pohár v orientačním běhu, 6. místo.

Program první série nového ročníku Světového poháru v orientačním běhu v Tasmánii začal v pátek kvalifikací závodu ve sprintu, která se odehrála ve městě Launceston, částečně v městské zástavě a částečně v parcích a zahradách.

Běžely se dva rozběhy, výsledky byly dost vyrovnané. V mužích vyhrál A rozběh Švýcar Matthias Kyburz před svými krajany Danielem Hubmannem a Fabianem Hertnerem. V rozběhu B byl první Nor Olav Lundanes, těsně za ním skončil Švéd Gustav Bergman, třetí místo obsadil Švýcar Andreas Rüedinger, náš jediný reprezentant na startu Jan Procházka doběhl šestý s odstupem 35 sekund za vítězem. V ženách vyhrály rozběhy Švédka Tove Alexandersson (2. Rahel Friedrich, 3. Elena Ross) a Švýcarka Judith Wyder (2. Lena Eliasson, 3. Julia Gross).

V sobotu je finálový závod ve sprintu, opět v Launcestonu (v místním univerzitním campusu, kde jsou univerzitní budovy a parky).