Kvalifikace krátké trati na MSJ v Norsku

6.7.2015 Petr Klimpl

Juniorský světový šampionát v orientačním běhu v Norsku pokračoval kvalfikací závodu na krátké trati. V úterním finále uvidíme šest českých juniorek a tři české juniory (i Vojtěcha Kettnera - foto).

Pondělní kvalifikace krátké trati se běžela v okolí Krossenu (ve stejném terénu se v úterý běží i finále krátké trati). Tratě vedly v terénu s řadou terénních prvků, kde byl většinou borovicový a březový les, často otevřené a polootevřené plochy, málo cest).

Naše děvčata postoupila do finále všechna, nejlépe si vedla Anna Štičková, která byla v rozběhu A sedmá, Petra Hančová zde skončila dvacátá a těsně také postoupila (z každého rozběhu postupovalo 20 nejrychlejších). V béčku byla Tereza Nováková devátá a Lenka Svobodová 15., v céčku obsadily Gabriela Hiršová 13. a Marie Procházková 15. místo.

Klukům se moc nedařilo, ve finále uvidíme jen tři. V áčku skončil Patrik Horák 16. (30. Navrátil), v béčku obsadili Vojtěch Kettner a Jonáš Hubáček 14. a 15. místo, z céčka nikdo z našich nepostoupil - 22. Fürst, 28. Mudrák.