Junioři na Paprsku

24.4.2018 Pavel Košárek

Junioři na Paprsku

Pro poslední soustředění před jarní částí závodní sezóny si juniorská repre OB vybrala oblast v okolí Paprsku a Kunčické hory.

Po akcích, které byly vyloženě zaměřené na JMS, jsme využili tyto náročné horské terény pro objemovou a silovou přípravu.

Soustředění ve čtvrtek předcházel první dráhový test v Šumperku, kde se blýsknul výborným šestibodovým časem Vítek Horčička (8:59). K němu se den na to přidali v rámci dospělých nominaček na ME v osobním rekordu Vojta Sýkora (8:48) a Terka Janošíková (10:26).
výsledky

V pátek dopoledne se junioři vnořili do lesa. Připraven byl kombotech ve volném tempu se startem přímo na Paprsku. Po proběhnutí housenkou, následovala vrstevnicová pasáž zaměřená na traverzy a technická závěrečná pasáž v zavřenějším prostoru.
tracking

Odpolední middle na Kunčické v závodním tempu vyžadoval pečlivost v dohledávce mezi kupkami, kameny a srázky, používání buzoly především v náběhu seshora a umění běžet v traverzu.
tracking
mezičasy

Odlehlé Staré Město nabízí překvapivě kvalitní sprintový terén, kde se dá díky reliéfu a členitosti zástavby ve středu městečka podpořenou různými ploty vymyslet celá řada voleb postupů. Závodníci absovovali dva okruhy, oba v závodním tempu. 
tracking okruh 1
tracking okruh 2
mezičasy
analýza okruh 1
analýza okruh 2

Sobotní odpolední downhill vrstevnicovka se zdála být jako pohodový trénink, což by sama o sobě i byla, nebýt cesty na start s téměř 350 metry převýšení :-). Samotný trénink byl podobný tomu middlovému, ale při volném tempu a omezeném množství informací byl kladen ještě větší důraz na využití buzoly, vnímání výšky a uvědomění si těch správných návyků.
tracking
mezičasy

To nejvýživnější nakonec! Soustředění zakončila poctivá klasika, kdy byla využita mapa Paprsek. Závodníci se přesvědčili, že borůvčí je zde skoro do pasu a náročnost podložky tak jednoznačně rozhodovala o volbách postupů.
tracking
mezičasy

Jak už bylo zmíněno, soustředění se z důvodu přípravy ve Švédsku nebo maturit a přijímaček nezúčastnila spousta členů týmu. Naproti tomu přijely i nové tváře a po dvou letech polský juniorský tým. Pro všechny, kteří se zúčastnili, se jednalo o přínosnou akci vzhledem ke startu nové sezóny.


« zpět