Junioři na Bradech

6.3.2019 Pavel Košárek

Junioři na Bradech

Juniorská reprezentace OB měla u Jičína víkendové soustředění, které bylo vyplněno čtyřmi technicky náročnými mapovými tréninky. 

Na úvod byl nejnáročnější trénink - kopcovitý nočák, na kterém to díky intezivní přepršce zhruba hodinu a půl před startem pořádně klouzalo. Hromadný start ukázal hned na první uzlové kontrole svoje záludnosti, když ji správně našlo jen minimum juniorů a ostatní kontrolu přeběhli a nechali se strhnout do chyby. Okruhová trať byla navíc náročná na koncentraci a dodržení správného pořadí kontrol.
tracking
mezičasy

Ani sobotní dopolední krátká trať nebyla moc po rovině. Z mapy byly odstraněny všechny cesty, význačné stromy a vývraty a trénink tak dostal podobu skandinávského orienťáku. Ke zdárnému absolvování tréninku bylo zapotřebí využít všech navigačních technik - správný směr (používat buzolu), číst vrstevnice a terénní tvary, využívat výrazné záchytné body a nachystat si dohledávku.
tracking D
tracking H
mezičasy

Na sprint jsme sjeli do nížiny, do Jičína. Byly připraveny 2 okruhy. Cílem tréninku bylo dále pilovat sprintovou rutinu, zvykat si na umělé překážky, které jsou jednoznačně čitelné v mapě a ještě o něco více ztěžují volby postupů. Umělé překážky se standardně používají na světových závodech.
tracking okruh A
mezičasy okruh A
tracking okruh B
mezičasy okruh B

Poslední trénink klasické trati proběhl v prostoru Češovských Valů jižně od Jičína, který vykazuje určitou podobnost s terény JMS. Závodnici běželi dvě kola, přičemž na mapě toho prvního chyběly cesty, menší oplocenky a budovy, a tak bylo potřeba se hodně věnovat navigaci a číst vrstevnice a tím pádem běžet i více kontrolovaně. Naopak ve druhém kole, kdy měli celou mapu, už mohli stupňovat tempo. Jednalo se tedy o kvalitní trénink v rozmezí AP2-AP3.
tracking 1. kolo
tracking 2. kolo
mezičasy


« zpět