IOF FootO Event Advisers’ Clinic v Brně. Přihlaš se!

26.9.2019 Jan Picek

IOF FootO Event Advisers’ Clinic v Brně. Přihlaš se!

O víkendu 30. 11. – 1. 12. se uskuteční po dlouhé době v Česku tzv. Advisorská klinika. Účast na dvoudenním semináři je důležitý požadavek pro získání akreditace IOF Event Advisera.

Klinika je otevřena i pro další organizátory, který hrají důležitou roli v organizačních týmech mezinárodních závodů jako je MS, SP, WMOC či EYOC, ale nemusejí se stát nezbytně Event Advisory.

Seminář proběhne v Brně. Program je plánován od soboty 30. 11. 9:00 do neděle 1.12. 13:00 a skládá se z teoretických a praktických cvičení. Celý víkend vede Áron Less, předseda Foot-O komise, organizační věci zajišťuje Adam Chromý.

Přihlášky na kliniku bude zasílat hromadně Český svaz orientačních sportů. Vyplněnou přihlášku v angličtině proto zasílejte do 20. října 2019 na adresu csos@orientacnisporty.cz. Počet míst je omezen, nenechávejte to na poslední chvíli! Přihlášku si můžete stáhnout zde: https://1url.cz/@prihlaskaea, další informace pak naleznete na stránkách IOF: https://orienteering.sport/orienteering/internal/event-advising/footo-event-adviser-clinics/ (pokyny, přihláška).

Celkové náklady na seminář jsou stanoveny na 2000 Kč (náklady na prostory, lektory, 2x oběd a startovné na nedělní Adamna Cup). ČSOS podporuje tento seminář a přispěje svým přihlášeným členům 50 %, pokud doloží adekvátní pořadatelskou praxi a zájem o pořádání v letech budoucích na pozici národních kontrolů, EA nebo SEA.

Požadavky na získání licence EA jsou následující:

  1. Být aktivní orientační běžec
  2. Účastník i závodů za hranicemi své vlastní země
  3. Být úspěšný hlavní rozhodčí v národních závodech v posledních 3 letech
  4. Být kompetentní v komunikaci s IOF a v dané zemi (zejména v angličtině)
  5. Absolvovat a být aktivním účastníkem kliniky IOF Event Advisers
  6. Orientovat se v pravidlech IOF a dalších relevantních publikací
  7. Být uznáván jako špičkový hlavní rozhodčí nebo kontrolor ve své federaci.

« zpět