H.S.H. Vysočina cup v Lipnici nad Sázavou

11.7.2018 Petr Klimpl

H.S.H. Vysočina cup v Lipnici nad Sázavou

H.S.H. Vysočina cup 2018 - to jsou letos nejvíce obsazené vícedenní závody v České republice.

Pořadatelé z SK Chrast přivítají na jubilejním 25. ročníku v Lipnici nad Sázavou více než 1600 závodníků, které čekají tradičně tři etapy.

V pátek odpoledne je na pořadu krátká trať, v sobotu klasika a v neděli zkrácená klasika s handicapovým startem. Poběží se na mapách, které loni pro M ČR na krátké trati připravili Petr Mareček a Martin Kratochvíl. Tratě (první etapu postavil Josef Vítek, druhou Pavel Vítek a třetí Martin Krejsa) povedou v terénu, který výrazně ovlivnila těžba žuly. V prostoru se nachází velké množství pozůstatků této činnosti - zatopené lomy, výsypky, prohlubně apod. Převážně jehličnatý les s hustou sítí komunikací a dobrou průběžností, kterou však místy narušuje podrost a kamenná pole ve svazích.

Na startu se tradičně ve všech kategoriích schází velmi silná konkurence. V dámské elitě patří k hlavním favoritkám Kamila Gregorová, Ivana Fujáčková, Tereza Odehnalová, Martina Vališová a Natalia Hiklová, v daleko početněji obsazené mužské elitě pak Daniel Hájek, Adam Chromý, Marek Prášil, Radek Nožka, Jan Flašar, Jakub Glonek, Jakub Landovský, Jan Mrázek, Štěpán Zimmermann či Pavel Brlica (v první etapě třeba i Švéd Erik Rost).

Web závodu najdete zde.


« zpět