Evropský juniorský pohár v Rakousku

28.9.2017 Petr Klimpl

Evropský juniorský pohár v Rakousku

Evropský juniorský pohár (JEC) je tradiční podzimní akce, které se zúčastňují starší dorostenci a junioři ze západu a severu Evropy. A pokud nedochází k termínové kolizi, i čeští reprezentanti.

Tak je tomu i letos, kdy se JEC koná v Rakousku ve Fürstenfeldu. Do Rakouska pod vedením Pavla Košárka zamířilo 21 závodníků - H18: Jonáš Fencl, Jan Gajda, Vít Horčička, Jáchym Kavalír, Ondřej Metelka, Martin Roudný; H20: Jan Bendák, Libor Černocký, Otakar Hirš, Tomáš Křivda, Vojtěch Sýkora, Daniel Vandas; D18: Markéta Firešová, Jana Peterová, Nikola Thýnová, Nikola Zlámalová; D20: Tereza Čechová, Barbora Chaloupská, Tereza Janošíková, Tereza Korpasová, Barbora Vyhnálková (původně nominované Anna Kopecká a Eliška Sieglová se omluvily).

Jejich soupeři budou závodnici z dalších 16 zemí, mezi nimi třeba i několikanásobná juniorská mistryně světa Simona Aebersold (SUI).

Na programu jsou v pátek odpoledne štafety na kraji Fürstenfeldu (kontinentální terén svažující se k řece Feistritz, kde je hodně různě hlubokých údolíček a rýh), v sobotu klasická trať (částečně detailní terén s rýhami, údolíčky a příkopy, částečně spíše plochý a dost rychlý) a v neděli sprint, který se běží v centru města Fürstenfeld.

Stránka závodu je zde.


« zpět