Dva závody ŽB-Morava

14.6.2017 Petr Klimpl

Dva závody ŽB-Morava

Žebříček B-Morava má o víkendu na programu dva závody (6. a 7. kolo), je to i oblastní žebříček Moravskoslezského kraje.

Sobotní klasickou trať a nedělní krátkou trať pořádá Sportovní klub orientačního běhu Ostrava s centrem u rekreačního střediska Palkovické Hůrky. Pro necelých 600 závodníků jsou připraveny tratě (stavitelem je po oba dny Milan Svěchota) v horském terénu, který je svažitý, se střední hustotou cest a různorodým porostem, v části jsou enklávy po těžbě. Jeden z mapařů Jindra Hostaš (spolu s ním mapovali Josef Juřeník a Miroslav Sikora) o terénu: "Terén je rozmanitý, velmi členitý s prudkými svahy a údolími, v nichž pěšiny kopírují vrstevnice. Porostově je také velmi pestrý – hustníky různé průběžnosti, ale také partie čistého lesa, kde je místy kamenitá podložka, občas sezónní podrost a přehledné polootevřené prostory. Takovým mapařským oříškem jsou paseky s vysokou trávou a rozesetými vzrostlými buky."

V ženách je hlavní favoritkou juniorka Kateřina Argalášová, její největší soupeřkou by měla být Petra Koporová, v mužích je konkurence větší, o čelní příčky by měli bojovat hlavně Roman Zbranek, Jan Flašar, Filip Hadač a Daniel Tomanek.

Podrobnosti jsou na webu závodu.


« zpět