Dva tisíce závodníků do Doks

29.5.2019 Petr Klimpl

Dva tisíce závodníků do Doks

U Doks (Nová Skalka - Skalka u Doks) proběhnou o víkendu dva závody Manufaktura Českého poháru, INOV-8 CUP – žebříčku A a žebříčku B-Čechy západ (po oba dny je to v elitních kategoriích i závod WRE).

Lesní komplex mezi obcemi Skalka u Doks , Staré Splavy, Jestřebí a Chlum přilákal extrémně velký počet zájemců o start, ve startovní listtině je jich kolem dvou tisíc na každý den. Závodníky čeká členitý terén, kde jsou pískovcové skalnaté hřbety a údolí, převážně dobře průchodný les, oblasti s náletovými porosty, menší počet komunikací. V sobotu se běží klasická trať na mapě Selská rokle (všechny kategorie mají měřítko mapy 1:10000), kterou připravil Tom Novák. Pořadatelé k mapě uvádějí upozornění, že vzhledem k potřebnému stupni generalizace v klíči ISOM2017 nejsou mapovány skalní srázy nižší než cca 1,5 m a kameny nižší než 1 m; v prudkých svazích s množstvím skal se jednotlivé srázy generalizují do souvislé stěny; míra generalizace je vyšší, než byla pro závody ve skalách obvyklá a na jakou je česká závodnická obec zvyklá. Tratě postavil Daniel Novák. V neděli se běží krátká trať na mapě Jezírko (1:10000), autorem je opět Tom Novák a platí tam stejné upozornění jako u mapy na sobotní klasiku.

Na startu by měli být všichni naše nejlepší. V ženách by se o pořadí na stupních vítězů mělo rozhodnout především mezi pěticí Tereza Čechová, Anna Štičková, Adéla Indráková, Denisa Kosová a Vendula Horčičková. Také v mužích patří k favoritům členové reprezentace Pavel Kubát, Daniel Hájek, Miloš Nykodým, Vojtěch Král, ale tam je pole favoritů daleko širší - vedle českých závodníků (Daniel Vandas, Tomáš Kubelka, Radek Nožka, Jan Procházka, Jan Petržela a další) by do pořadí v čele mohl zasáhnout i Polák Kuba Dragowski. Velmi sledované budou i výsledky v kategoriích dorostu, kde oba závody jsou závěrečnými nominačními závody pro letošní ME dorostu.

Web obou víkendových závodů, které pořádají společně Oddíl OB Kotlářka a OK Doksy najdete tady.


« zpět