Dlouhé tratě v Palkovicích

18.6.2017 Petr Klimpl

Hodně náročném a dlouhé tratě připravili pořadatelé ze Sportovního klubu Ostrava v Palkovicích.

Běžely se tam dva závody žebříčku B-Morava (6. a 7. kolo), oba závody se počítaly i do oblastního žebříčku Moravskoslezského kraje. Sobotní klasickou trať a nedělní krátkou trať uspořádal Sportovní klub orientačního běhu Ostrava s centrem u rekreačního střediska Palkovické Hůrky. Pro necelých 600 závodníků byly připraveny tratě (stavitelem byl po oba dny Milan Svěchota) v horském terénu, který byl svažitý, se střední hustotou cest a různorodým porostem, v části byly enklávy po těžbě.

V hodně náročné sobotní klasice vyhrála v ženách Jana Vývodová (ASU) skoro o 5 minut před svou klubovou kolegyní Petrou Koporovou, třetí byla s odstupem necelých 10 minut Jana Klíchová (SSU). V mužích jasně vyhrál Jan Flašar (PGP), více než 5 minut na něj ztratil Filip Hadač (AOP), třetí skončil se ztrátou necelých 10 minut Marek Cahel (LCE).

5. Tomanek Daniel           KSU7410 C Klub vytrvalostních spo  90:04   + 10:17

V nedělní krátké trati byla v ženách nejlepší Adéla Chromá (TBM), která o 15 sekund porazila sobotní vítězku Janu Vývodovou (ASU), třetí s minutovou ztrátou na vítězku skončila Petra Koporová (ASU). V mužích vybojoval vítězství Adam Chromý (TBM), skoro šestiminutovou ztrátu měl druhý Jan Flašar (PGP), třetí místo obsadil Daniel Tomanek (KSU).