Deset víkendových oblastních závodů

18.10.2017 Petr Klimpl

Deset víkendových oblastních závodů

Na třetí víkend v říjnu je naplánováno 10 oblastních závodů. Podle přihlášek by se na jejich startu mělo objevit přes 5000 závodníků.

Sobota

OK Kamenice připravuje především pro závodníky z Prahy a středních Čech závod na krátké trati s centrem na louce v osadě Vavřetice (obec Babice). Poběží se na mapě Valnovka (1:10000, autor Roman Horký). Tratě postavil Boris Navrátil v kopcovitém terénu, který je bohatý na porostové a místy terénní detaily.

V Ještědské oblasti se běží klasická trať za pořadatelství Slavie Liberec orienteering. Centrem je Liberec-Karlinky, stavitelé tratí Jana Kolaja Ehlerová a Tomáš Kopec měli k dispozici mapu podhorské lesa se středně hustou sítí cest, kterou připravil Miroslav Horáček.

Východočeský pohár pokračuje krátkou tratí, kterou nachystali pořadatelé z KOB Choceň do lesa u Prochod (Újezd u Chocně). Centrem je louka u rybníka Svatba, podle kterého je pojmenována i mapa, na které se poběží (autoři Jan Sháněl a Jiří Švadlena). Terén závodu je mírně zvlněný s hustou sítí cest, les je většinou jehličnatý, porostově velmi rozmanitý, střídají se v něm velmi rychlé pasáže s místy s velmi sníženou průchodností. Tratě postavil Jan Sháněl.

Liga Vysočiny má na pořadu klasickou trať na mapě Kobylí kopec (1:10000, hlavní kartograf Martin Kratochvíl). Pořadatelé z Oddílu orientačního běhu Třebíč situovali centrum do turistické základny Podheraltice. Stavitel tratí Miroslav Orálek měl k dispozici pestrý, různorodý terén s poměrně hustou sítí cest v nadmořské výšce cca 550 - 670 m n. m., kde jsou porostové detaily, místy hustníky a podrost.

V Moravskoslezském kraji pořádá Sportovní klub orientačního běhu Ostrava klasickou trať na mapě Janáčkova vyhlídka (mapovali Miroslav Sikora, Jindřich Hostaš a Josef Juřeník). Poběží se v horském terénu, který je svažitý, se střední hustotou cest, různorodým porostem a místy velmi kamenitou podložkou. Centrem je Hospůdka na Koupališti, Hukvaldy, tratě postavil Tomáš Vavřík.

V Hanácké oblasti je pořadatelem závodu na krátké trati Magnus Orienteering (pořádá během týdne již třetí oblastní závod). Centrem je Ruda nad Moravou, tratě připravil Jakub Kašpar na mapě Holubárna (hlavní kartograf), poběží se kopcovitém terénu, kde je smíšený les, je tam množství skalek a kamenů a střední hustota komunikací.

Ve Valašské oblasti pořádá Sportovní klub orientačního běhu Zlín krátkou trať s centrem ve Zlíně – Podhoří (základní škola Mikoláše Alše), tratě povedou ve zvlněném, středně členitý terénu, kde je smíšený les, střední hustota komunikací, většinou dobrá viditelnost, místy podrost. Stavitelka tratí Iva Kavánková měla k dispozici mapu Za Majákem (autor Bohumil Háj).

Jihomoravská oblast má svůj oblastní závod v Kuničkách, kam zvou závodníky pořadatelé z SK Radioklub Blansko. Poběží se klasická trať, kterou postavili Michal Henek a Jaroslav Jalový na mapě Hálije (mapoval Karel Truhlář) v kopcovitém terénu, který je porostově pestrý s množstvím terénních detailů.

Neděle

Druhý víkendový závod pořádá OK Kamenice pro Prahu a střední Čechy, opět se běží krátká trať s centrem na louce v osadě Vavřetice (obec Babice). Tentokrát na mapě Gabrhele (autor Roman Horký), tratě připravil Vojtěch Kettner (kopcovitý terén, který je bohatý na porostové a místy terénní detaily.

Žebříček Ještědské oblasti připravil SOK Turnov s centrem ve Skokovech. Poběží se krátká trať na mapě Skokovy 2014, ve středně kopcovitý terénu s množstvím pískovcových skal (proto jsou zakázány boty s hřeby). Tratě postavili Tomáš Zakouřil a Pavel Žemlík.

Kultovní Rodinné štafety (již 25. ročník neoficiálního mistrovství republiky rodinných klanů) proběhnou ve Vrbatově Kostelci. Téměř stovku přihlášených štafet čekají tratě z dílny dua Karel Haas a Jan Kaplan v údolí potoka Žejbro s prudkými svahy s občasnými kamennými/skalnatými objekty; v druhé části je pak pěkný, porostově i podrostově rozmanitý svažitý les podhůří Železných hor, s relativním převýšením cca 130 m, s hustou sítí komunikací.


« zpět