Další tři oblastní závody

31.10.2018 Petr Klimpl

Další tři oblastní závody

První listopadový víkend pokračují soutěže v oblastech třemi závody.

V sobotu je poslední kolo Východočeského poháru. V Holovousích (centrum je ve sportovním zařízení obce) pořádá Jiskra Hořice zkrácenou klasiku. Závod byl připraven již před rokem na konci října, ale kvůli vichřici byl zrušen a tak proběhne až letos. Připravena je mapa Hořický chlum 2 (1:10000, mapovali Šárka Rückerová, Martin Vávra, Radek Vávra, Petr Čihák). Tratě pro téměř 900 přihlášených závodníků připravil Radek Vávra na zalesněném hřbetu, který je prostorově pestrý, se střední sítí komunikací, místy jsou kameny a pozůstatky těžební činnosti.

Hanácký žebříček pokračuje v sobotu krátkou tratí. Pořadatelé z Magnus Orienteering připravili centrum ve Strupšíně, poběží se se na mapě Rohelská bouda (1:10000, hlavní kartograf Zdeněk Rajnošek, revidoval Petr Horvát). Skoro tři stovky závodníků čeká kopcovitý terén, kde je smíšený les, množství skalek a kamenů a střední hustota komunikací. Tratě postavil Petr Horvát.

V neděli končí oficiální závodní sezóna i v Praze ve středních Čechách. Posledním závodem Manufaktura Pražského žebříčku a Středočeského žebříčku je krátká trať, kterou připravuje USK Praha s centrem na louce u sportovního centra Olympia Wellness ve Všenorech. Téměř 1100 závodníků čeká typický brdský terén, kde je hustá a střední síť komunikací, plošší náhorní část i prudké svahy, místy hodně kamenité, spíše dobrá a střední průchodnost porostů. Tratě na mapě Červená hlína 2018 (1:10000, mapoval Roman Horký) postavil Jan Aschermann.

Informace o všech závodech jsou v IS ORIS.


« zpět