Čtyři sobotní o-závody

3.5.2019 Petr Klimpl

Čtyři sobotní o-závody

První květnovou sobotu je na pořadu několik o-závodů v oblastech.

Ve východních Čechách se běží Mistrovství oblasti na klasické trati. Pořadatelé z OB Vamberk a z OB DDM Kostelec nad Orlicí zvou závodníky do obce Kozodry (jižně od Kostelce nad Orlicí), závod se poběží na mapě Brodec 2019 (hlavní kartograf Josef Doležal), v terénu s malým převýšením, který je členitý, kde je různá průběžnost vegetací a také hustá síť komunikací, ve V a JV části prostoru se nacházejí četné potoky a meliorace. Tratě pro téměř 900 závodníků připravil Tomáš Veverka.

Dva závody Ligy Vysočiny připravila v Lipnici nad Sázavou Jiskra Havlíčkův Brod, na startu obou závodů bude přes 400 závodníků. Dopoledne se běží sprint v městské zástavbě Lipnice, mapu připravil Pavel Kříž, který postavil i tratě. Odpoledne je pak krátká trať, terén tvoří zejména oblast zatopených lom, jejich výsypek, v terénu jsou prohlubně, hrázky a haldy s kamenitým povrchem, je tam převážně jehličnatý les, který je porostově velice pestrý, v některých místech jsou smrkové hustníky a zarostlé paseky s nepříjemným podrostem. Mapu připravil Petr Mareček, tratě postavil Tomáš Čejka.

Magnus Orienteering pořádá Mistrovství Hanácké oblasti na krátké trati. Centrem je sokolovna Dubicko, přes 300 přihlášených závodníků čeká kopcovitý terén, v části prostoru je velké množství rýh, zářezů a erozních tvarů, všude je smíšený les a střední hustota komunikací. Mapu Nad Peklem mapoval v červnu 2018 Zdeněk Rajnošek, před závodem revidoval Tomáš Navrátil, který staví i tratě.

Podrobnosti o závodech najdete v IS ORIS.


« zpět