Českým šampionátům vládli Křivda a Chaloupský

20.11.2022 Petr Klimpl

Tradiční rekapitulace medailové úspěšnosti jednotlivců na letošních českých šampionátech v orientačním běhu. Nejúspěšnější byli Tomáš Křivda a Jakub Chaloupský, mezi kluby pak OK 99 Hradec Králové.

Jednotlivci

V roce 2022 se konaly čtyři česká mistrovství v orientačním běhu jednotlivců (noční OB, sprint, krátká trať a klasická trať).

Nejúspěšnějšími závodníky na domácí scéně v individuálních závodech byli se stoprocentní úspěšností Tomáš Křivda (H21) a Jakub Chaloupský (H20), kteří získali  zlaté medaile na všech  čtyřech závodech (Chaloupský navíc přidal ještě dvě zlata ve štafetě a v klubech). Na všech čtyřech šampionátech byla medailově úspěšná i dorostenka Michaela Novotná s bilancí 3 zlata a 1 stříbro a také Adéla Finstrlová (D21), která vybojovala jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

Na českých šampionátech vybojovalo medaile v roce 2022 celkem 56 závodníků, 97 medailí si rozdělil závodníci z nezvykle vysokého počtu klubů - cenný kov získali borci z 31 klubů.

V kategorii H16 se na stupních vítězů vystřídalo celkem 10 závodníků, naopak v ženách se o medaile podělilo jen pět závodnic.

Kluby

V tabulce je pořadí klubů podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle "olympijských zvyklostí", kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 31 klubů.