Česká mix štafeta čtvrtá ve Švýcarsku

4.10.2015 Petr Klimpl

Letošní Světový pohár v orientačním běhu skončil závodem sprintových štafet ve Švýcarsku. Závod vyhrál domácí tým (foto), česká štafeta obsadila velmi pěkné 4. místo.

Závod sprintových štafet se běžel v městečku Arosa. Před závodem napadl sněhový poprašek a tak trať (část vedla i lesíky a parky) dost klouzala.

V závodě jasně dominovala švýcarská štafeta, která vedla po celou trať a v cíli měla velký náskok. Švýcaři běželi v sestavě Rahel Friederich, Matthias Kyburz, Martin Hubmann a Sara Lüscher. Za nimi se pořadí stále měnilo, nakonec si pro druhé místo doběhl tým Finska (+1:15), pět sekund zpět zůstalo Švédsko a čtvrtá byla česká štafeta (+1:28), za námi zůstala řada velmi silných štafet, třeba DEN, NOR, atd. Na prvním úseku běžela Denisa Kosová, stále se pohybovala ve skupině mezi 4. až 7. místem, nakonec do cíle doběhla pátá s půl minutovou ztrátou na vedoucí Švýcary. Na druhém úseku Jan Procházka předával čtvrtý s odstupem 50 sekund za prvními, Vojtěch Král doběhl do cíle třetí, ztráta na první byla něco nad minutu, ale v kontaktu s druhými Finy, zezadu se blížili Švédi, kterým nevyšel první úsek. Jana Knapová na posledním úseku běžela v trojici s Finkou Rantanen a Švédkou Billstam, závěru byly soupeřky o trochu rychlejší, takže z toho byla konečná moc pěkná "brambora", stahující béčko Švýcarska a Dánsko zůstaly za námi.

Stránky finálové série ve Švýcarsku najdete tady.