Akademickými mistry ve sprintu Knapová a Nykodým

28.6.2016 Petr Klimpl

Program orientačního běhu na Českých akademických hrách v Pradubicích začal sprintem. Pro vítězství si doběhla Jana Knapová a Miloš Nykodým (na fotografii při doběhu do cíle).

Centrum závodu bylo ve sportovní hale Univerzity Pardubice, úvod tratě byl mezi domy pardubického sídliště Polabiny 1, po podběhnutí hlavní silnice byl zbytek v univerzitním kampusu. Tratě postavila Zuzana Klimplová, na mapě, kterou připravil Petr Fiala. Současně to byl i veřejný závod, možnost proběhnutí s mapou využila další skoro stovka závodníků.

V ženách si pro titul akademické mistryně doběhla Jana Knapová (MU Brno), druhého nejlepšího času dosáhla Marta Fenclová (na vítězku ztratila 34 sekund), stříbro mezi akademiky vybojovala po nemoci se zotavující Denisa Kosová z Univerzity Hradec Králové (+0.44), třetí místo obsadila studentka MU Brno Vendula Horčičková (+1.04).

V mužích si vybojoval vítězství Miloš Nykodým (VUT Brno), byť na trati udělal pár chybiček, druhé místo putuje také do VUT Brno zásluhou Daniela Hájka, který na vítěze ztratil 9 sekund, bronz získal David Procházka (UP Olomouc) se ztrátou 28 sekund na vítěze.

Stránky orienťácké části ČAH najdete zde.