ADVANTA Cup 2017

2.8.2017 Petr Klimpl

ADVANTA Cup 2017

ADVANTA Cup 2017 (letní třídenní závody v orientačním běhu) je na pořadu v závěru týdne ve skalnatých terénech u Teplic nad Metují.

Pořadatelé z KOB Dobruška využívají mapy z M ČR na krátké trati před třemi lety (ve stejných terénech se už běžel i předchozí ročník Advanty před dvěma lety). Přesto je o běhání v těchto terénech velký zájem - pořadatele registrují téměř 1200 startujících.

První etapou (...horolezecká...) je krátká trať v pátek odpoledne, běží se na mapě Lada (1:5000) v kopcovitém skalním městě, kde je čistý, běhavý les místy se sníženou viditelností. Sobotní druhá etapa (...horoběžecká...) je opět krátká trať na mapě Lada - jih (1:5000) v kopcovatém skalním městě, v čisté a běhavém lese místy se sníženou viditelností, část i na loukách louky a remízcích. Závěrečná třetí etapa (... i tady jsou skály...) je klasická trať s intervalovým startem na mapě Borek (1:10000), terén je popsán jako čistý kopcovatý les, sem tam kámen, sem tam hustníky všech průběžností.

V ženách patří k hlavním favoritkám Kamila Gregorová, Lenka Kociánová, Tereza Čechová, Karolína Teplá a Martina Zvěřinová, v mužích (hodně početně obsazená kategorie) pak Ondřej Semík, Vojtěch Kettner, Tomáš Dlabaja, Kuba Dragovski, Michal Horáček, Patrik Horák, Marek Prášil či juniorští reprezentanti Tomáš Křivda a Daniel Vandas.

Web závodu najdete zde.

 

Převzato ze stránky http://www.lpu.cz/beda/.


« zpět